Portfel z pieniędzmi

5 sposobów na wpłacanie pieniędzy na konto

Przelewanie pieniędzy z konta na konto nie jest żadnym problemem, co jednak zrobić, gdy mamy realną gotówkę i chcemy ją wpłacić na rachunek bankowy? Sposobów na to jest kilka. W artykule przedstawiamy 5 metod na to, jak wpłacić pieniądze na konto.

1. Wpłata pieniędzy w oddziale banku

Najbardziej oczywistą metodą na zasilenie rachunku bankowego żywą gotówką, jest dokonanie wpłaty na konto poprzez wizytę w oddziale banku. Odbywa się to bardzo prosto, wystarczy podać swoje dane, a także pieniądze, a kasjerka dokona odpowiedniego rozliczenia. Zostanie pokwitowane przyjęcie pieniędzy, które jest poprzedzone dokładnym przeliczeniem całej kwoty. To rozwiązanie w większości przypadków jest dosyć czasochłonne, do tego można dokonać wpłaty tylko w godzinach działania banku. Plusem jest fakt, iż w większości przypadków takie transakcje są darmowe.

2. Użycie wpłatomatu

Coraz częściej obok bankomatów, z których możliwe jest pobranie gotówki, możliwe jest też skorzystanie z wpłatomatów. Mogą być one osobnymi urządzeniami, ale zdarza się, że niektóre bankomaty mają też możliwość wpłacania gotówki. Działa to w ten sam sposób jak przy wybieraniu pieniędzy. Wkłada się kartę debetową i wybiera odpowiednią opcję, w tym przypadku wpłatę. Następnie pozostaje nam przygotować wybraną kwotę banknotów i umieścić ją w odpowiednim okienku, gdzie zostanie automatycznie pobrana. Takie wpłaty nic nie kosztują, do tego nie ma się ograniczeń czasowych – wpłatomaty (i bankomaty) są czynne całą dobę.

3. Wpłata pieniędzy na poczcie

Współcześnie mało kto korzysta z tradycyjnej poczty, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Mimo wszystko warto mieć tę świadomość, że jeżeli w naszym pobliżu nie ma nigdzie oddziału banku, jak również brakuje bankomatu/wpłatomatu, istnieje jeszcze opcja dokonania wpłaty za pomocą poczty. Jest to bardzo proste, bowiem wystarczy pójść na najbliższy oddział, przedstawić swoją sprawę, wypełnić odpowiedni druczek i na końcu przekazać gotówkę. Zazwyczaj trzeba za taką transakcję zapłacić, jak również należy się uzbroić w cierpliwość. Pieniądze na koncie mogą pojawić się mniej więcej w ciągu dwóch dni roboczych.

4. Wpłata gotówki w sklepie

Możliwość wpłacania gotówki w sklepie jest stosunkowo nowym rozwiązaniem i w głównej mierze dotyczy przede wszystkim sieci sklepów Żabka. Podobnie jak w przypadku wizyty w oddziale banku czy na poczcie, wystarczy przy kasie powiedzieć o tym, że chce się wpłacić na konto bankowe pieniądze. W tym wypadku konieczne będzie jednak posiadanie przy sobie karty debetowej Mastercard, a przy dokonywaniu pierwszej takiej transakcji, także trzeba będzie pokazać dowód osobisty. Ma to też swoje ograniczenie w postaci niewielkich kwot – jednorazowo da się wpłacić maksymalnie do 500 zł.

5. Wpłata pieniędzy za pomocą aplikacji mobilnej

Osoby, które często i chętnie korzystają z aplikacji mobilnych banku, także mają dodatkową możliwość wpłaty gotówki za ich pomocą. Jest to połączenie aplikacji z działaniem wpłatomatu, ponieważ korzystając z urządzenia, używa się specjalnego kodu, generowanego przez aplikację i w ten sposób wpłaca się środki, które później pojawiają się na naszym koncie bankowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *