jak zapłacić BLIK-iem

BLIK – jakie banki oferują płatność BLIK-iem?

Systemy dokonywania płatności są niezbędnym elementem naszej rzeczywistości, oszczędzają czas, umożliwiają szybkie i wygodne przekazanie pieniędzy za zakupiony towar. Naprzeciw oczekiwaniom klientów bankowości mobilnej został stworzony BLIK. Czym jest i jakie banki oferują płatność BLIK-iem?

BLIK – co to jest?

System płatności mobilnej BLIK to usługa umożliwiająca dokonywanie transakcji pomiędzy klientem a sprzedawcą. BLIK udostępnia szybkie i sprawne płatności przez telefon komórkowy, może służyć też do wypłaty środków z bankomatu.

Konsument korzystający z tej formy przelewania pieniędzy musi korzystać z aplikacji mobilnej banku, który przystąpił do programu partnerskiego BLIK, natomiast sprzedawca, na którego konto przekazywane są środki jest obsługiwany przez agenta rozliczeniowego.

Chcąc zapłacić BLIK-iem musimy wygenerować ze swojej bankowości internetowej specjalny kod, który jest kombinacją sześciu cyfr w przedziale od 0 do 9. Kod generowany jest na żądanie banku, jest zawsze jednorazowy i aktualny jedynie przez czas dwóch minut, a operacja dokonywania płatności BLIK-iem trwa zazwyczaj maksymalnie kilkadziesiąt sekund.

Gdzie możemy zapłacić BLIK-iem?

Dzięki aplikacji mobilnej BLIK możemy sprawnie wypłacać pieniądze z bankomatu, dokonywać transakcji zakupowych za pośrednictwem sklepów internetowych oraz płacić za towar w sklepach stacjonarnych. Dysponując kontem w wybranych bankach mamy szansę przelewać środki na wskazany numer telefonu oraz wpłacać pieniądze na konto.

Kody BLIK pozwalają też na dokonywanie płatności w opłatomatach i innych urządzeniach samoobsługowych. BLIK-iem zapłacimy też w instytucjach publicznych, usługa wprowadzona została już w ponad 600 urzędach w Polsce, dzięki aplikacji uiścimy należność min. na poczcie.

Jakie banki oferują płatność BLIK-iem?

Banki udostępniające aplikację mobilną BLIK to:

 • PKO Bank Polski
 • Pekao S.A.
 • mBank
 • ING Bank Śląski
 • Santander Bank
 • Bank Millennium
 • Getin Bank
 • Alior Bank
 • T-Mobile Usługi Bankowe
 • Credit Agricole
 • BNP Paribas.

Jeżeli zależy nam na płatnościach metodą BLIK warto dobrze poznać oferty poszczególnych banków w tym zakresie i wybrać opcję, która pozwala na najszersze możliwości przy najtańszych usługach. Trzeba przeanalizować ofertę pod kątem prowizji za usługę oraz związanych z nią dodatkowych opłat.

Dlaczego warto korzystać z płatności dokonywanych BLIK-iem?

BLIK znacznie ułatwia funkcjonowanie we wszechobecnym systemie płatności internetowej, jest wygodnym i szybkim sposobem na finalizowanie transakcji. Opcja błyskawicznych przelewów na wskazany numer telefonu pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Warto wspomnieć, że część banków oraz wiele sklepów internetowych ma w swojej ofercie promocje dla klientów korzystających z płatności BLIK-iem. I tak np. Alior Bank zwraca swoim klientom do 20 zł miesięcznie za dokonywanie transakcji tą metodą, a PKO BP oferuje promocje zakupowe na produktach z lodówek FITBox.

One Reply to “BLIK – jakie banki oferują płatność BLIK-iem?”

 1. Muszę przyznać, że tak przyzwyczaiłam się do płatności blikiem, że używam go zawsze, gdy jest taka możliwość. Wydaje mi się to bezpieczne i przede wszystkim bardzo szybkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *