wysoka wieża z monet w tle zegarek

Czy kredyt na 500+ jest możliwy? Który bank da kredyt na 500+?

Osoby pobierające rządowe świadczenie pieniężne znane jako 500+ na dziecko, zastanawiają się, czy banki podczas badania zdolności kredytowej uwzględniają tego typu miesięczne wpływy. Jak jest traktowany taki zasiłek? Czy da się wziąć kredyt na 500 plus?

Czym jest 500+?

Świadczenie rodzinne 500+ jest to rządowe wsparcie finansowe dla rodziców. Polega ono na wypłacaniu miesięcznie kwoty 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Przy składaniu wniosku o tego typu świadczenie, nie ma konieczności składania zaświadczenia o zarobkach – przysługuje ono każdemu dziecku bez względu na wysokość dochodów w rodzinie. Program ten bowiem ma na celu polepszenie warunków bytowych dzieci, ale również zachęcenie kobiet do rodzenia dzieci, gdyż sytuacja demograficzna w Polsce nie wygląda najlepiej.

W momencie pojawienia się programu 500+ sytuacja wielu rodzin w istocie się poprawiła. Część z nich znacznie lepiej radzi sobie z zarządzaniem domowym budżetem, a nawet snuje plany o zakupie samochodu lub nieruchomości. Czy zatem banki, wyliczając zdolność kredytową, biorą pod uwagę te dodatkowe 500 złotych w budżecie?

Czy kredyt na 500+ jest możliwy?

Czy są kredyty na 500 plus? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Przede wszystkim z uwagi na to, że bank, aby przyznać pomoc finansową, wyliczyć musi zdolność kredytową. Co to takiego? To relacja pomiędzy dochodami a zobowiązaniami. Generalnie im więcej się zarabia, tym więcej pieniędzy można pożyczyć. A który bank da kredyt na 500? Żaden! Bank nie może udzielić pożyczki wyłącznie na podstawie zasiłku. Okazuje się, że większość placówek w ogóle do wyliczeń nie bierze środków ze świadczeń rodzinnych.

To dość zaskakujące, bowiem przy jednym dziecku to jest 500 zł miesięcznie więcej, a jeśli ma się więcej niż jedną pociechę, wówczas dodatkowych środków do życia jest jeszcze więcej. W dodatku to jest regularny i stały wpływ. Niestety nie jest możliwe wzięcie kredytu bankowego na 500+.

Zatem czy jeśli potrzebuje się pieniędzy, a ma się niskie dochody, ale pobiera się 500+, to nie ma co liczyć, że otrzyma się wsparcie finansowe? Warto wiedzieć, że jest furtka. Można wówczas zaciągnąć zobowiązanie w niektórych instytucjach pozabankowych.

Pożyczka na 500 plus

Zdecydowanie lepiej założyć, że banki nie udzielają kredytów na 500+ i nie mnożyć niepotrzebnie zapytań w BIK. Jeśli potrzebny jest kredyt gotówkowy, wówczas posiadając dochód wzbogacony o świadczenie rodzinne, można wnioskować o pomoc w instytucji pozabankowej. Parabanki mają zdecydowanie bardziej liberalne przepisy. Pożyczka na świadczenia rodzinne jest możliwa, bowiem instytucje pozabankowe weryfikują jedynie wysokość wpływów na konto bankowe. Kompletnie nie interesuje ich, jakie jest źródło dochodu. Właśnie dlatego da się wziąć pożyczkę na 500+, bo środki z niego mogą posłużyć do wyliczenia zdolności kredytowej.

Pożyczka na 500 plus dla zadłużonych

A co w sytuacji, gdy nie ma się dobrej historii kredytowej? Czy sama zdolność kredytowa wyliczona m.in. razem z 500+ wystarczy, by ubiegać się w parabanku o pożyczkę? Okazuje się, że możliwe są pożyczki na 500 plus bez sprawdzania baz. Taka sytuacja jest idealna dla osób, które mają zadłużenia. Parabanki przy wydawaniu decyzji kredytowej mogą bowiem nie sprawdzać BIK, BIG i KRD. Dzięki temu chcąc wziąć pożyczkę gotówkową na 500+ nie trzeba martwić się o zły scoring w Biurze Informacji Kredytowej.

2 Replies to “Czy kredyt na 500+ jest możliwy? Który bank da kredyt na 500+?”

  1. Pożyczka na 500+ – żaden problem! Wiele parabanków się tak nawet reklamuje. Jednak kredytu to tak nei dostaniecie. Trzeba mieć zdolność wyliczaną bez zasiłku. No a to czasami bez 500+ jest niemożliwe. Co mnie osobiście zdumiewa, że ludzie traktują 500+ jak coś dla siebie, a nie dla dziecka.

  2. Świat staje na głowie, że ludzie chcą zaciągać kredyt na nieswoje pieniądze… 500+ powinno być zdelegalizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *