Zwinięte banknoty

Ile czeka się na kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jeden z popularniejszych produktów finansowych. Powodem dużego zainteresowania jest głównie łatwa dostępność, ale i to, że nie jest wymagane podanie celu, na który zostaną wydane pozyskane środki. Jak zaciągnąć takie zobowiązanie? Ile czeka się na przyznanie kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy – czym się wyróżnia?

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które nie ma charakteru celowego. Oznacza to, że banki przeważnie nie pytają, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Można więc sfinansować w ten sposób zakup samochodu, działki, remontu, a nawet wakacji. Kredyty gotówkowe dotyczą różnych kwot. Są konkurencją dla zobowiązań hipotecznych, ponieważ niektóre banki proponują nawet kilkaset tysięcy złotych, a sposób uzyskania jest łatwiejszy niż w przypadku kredytów mieszkaniowych. Inną kwestią jest wysokość takich parametrów jak RRSO czy prowizje. Kredyty gotówkowe analizuje serwis finansowy ktory.pl, warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat takich zobowiązań i korzystać też z rankingów oraz porównywarek, które ułatwią wybór odpowiedniego produktu.

Ubieganie się o kredyt gotówkowy

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy nie jest zbytnio skomplikowane. Nie wymaga to tylu formalności co staranie się o kredyt hipoteczny czy samochodowy. Wiele banków ma możliwość złożenia wniosku przez internet. Jeśli natomiast jest się już klientem danej instytucji finansowej, wówczas ubieganie się o kredyt może być łatwiejsze i szybsze.

Ubieganie się o kredyt przez Internet przyspiesza całą procedurę. Zazwyczaj wystarczy uzupełnić wniosek online. W tym dokumencie należy podać swoje dane osobiste, konieczne jest też dołączenie informacji o dochodach i zatrudnieniu. Następnie bank przystępuje do weryfikacji klienta. Czasami wiąże się to z wykonaniem przelewu na symboliczną kwotę na rachunek wskazany przez bank. W taki sposób instytucja sprawdza zgodność danych klienta. Weryfikowana jest też zdolność i historia kredytowa. Osoby, które mają długi lub w przeszłości miały problemy z regularną spłatą zobowiązań, mogą mieć trudności z uzyskaniem takiego zobowiązania.

Ile trwa przyznanie kredytu gotówkowego?

Staranie się o kredyt gotówkowy przez internet przyspiesza całą procedurę. Oznacza to, że pieniądze można otrzymać nawet tego samego dnia. Wiele zależy od zdolności kredytowej, kwoty, o jaką wnioskujemy, ale i samego banku. W niektórych przypadkach kredyt gotówkowy łatwiej jest uzyskać w banku, którego jest się klientem, np. mamy tam konto bankowe czy lokatę. Wówczas weryfikacja jest szybsza, ponieważ instytucja ma już wgląd w nasze dane. Nie oznacza to jednak, że nowi klienci będą mieli pod górkę. W ich przypadku też często możliwe jest przyznanie kredytu i wypłata środków nawet tego samego dnia, najpóźniej następnego dnia roboczego. Banki przychylniej patrzą też na osoby, które mają stałe źródło dochodów, pracują w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Z powodu takiej łatwej dostępności kredyty gotówkowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *