liczenie na białym kalkulatorze

Ile zarabia się w banku?

Większości z nas wydaje się, że osoby pracujące w banku zarabiają ogromne pieniądze. A jak jest naprawdę? Ile zarabia się w banku? Od czego zależy wynagrodzenie pracownika banku?

Od czego zależą zarobki w banku?

Zanim odpowiemy na pytanie o to, ile zarabia się w banku, musimy pochylić się nieco nad tym, od czego zależy wysokość zarobków pracowników sektora bankowego, bowiem są one bardzo zróżnicowane. Trudno uogólniać tego typu dane, właśnie dlatego trzeba dokonać analizy wynagrodzeń. Okazuje się bowiem, że nie każdy bankier jest milionerem.

Na wysokość zarobków w banku, tak jak w wielu innych branżach, przede wszystkim wpływ ma wielkość miejscowości. Na zupełnie inne zarobki liczyć mogą osoby ze stolicy niż te z małych miejscowości. Tak więc nawet piastując to samo stanowisko w tym samym banku, ale w innym mieście, trzeba liczyć się z tym, że otrzyma się za nie niższe wynagrodzenie.

Oprócz lokalizacji kluczowe jest również to, czy pracuje się w oddziale, czy w centrali banku. Wiadome jest, że osoby, które są zatrudnione w punktach rozsianych po całej Polsce, będą zarabiały mniej niż pracownicy z głównej siedziby.

Kolejną kwestią jest stanowisko, jakie zajmuje pracownik w banku. Specjalizacja ma ogromne znaczenie. Pensja doradcy klienta będzie znacznie niższa niż dyrektora oddziału. Jednak co istotne, w bankach można liczyć na możliwość awansu. Tak więc zatrudniając się na niższe stanowisko, warto się nie poddawać, a poszerzać swoje umiejętności, by móc piąć się po szczeblach kariery, zwiększając tym samym swoje wynagrodzenie.

Ile zarabia doradca klienta w banku?

W banku można zarabiać kilka, a można kilkadziesiąt tysięcy złotych. Analizę zarobków warto przeprowadzić, począwszy od najmniej zarabiających, a więc od doradców klienta. Niestety nawet tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdyż zależy to od tego, jak duża odpowiedzialność ciąży na danym pracowniku i jakie produkty ma sprzedawać. Najmniej zarobi doradca klienta indywidualnego bankowości detalicznej, a najwięcej osoba zajmująca się klientem strategicznym bankowości przedsiębiorstw. O jakich zarobkach mówimy? Minimalnie doradca klienta może dostać 4000 zł brutto, a maksymalnie 22 000 złotych brutto miesięcznie. Oczywiście przy pełnym etacie.

Analityk kredytowy – ile zarabia?

Analitycy kredytowi przede wszystkim odpowiedzialni są za analizę wniosków klientów indywidualnych lub przedsiębiorstw o przyznanie finansowania. Robić muszą to w oparciu o ścisłe wytyczne narzucone przez departament ryzyka. Pensja analityka kredytowego będzie zależała od tego, czy zajmuje się segmentem detalicznym, czy segmentem przedsiębiorstw. Minimalnie zarobić można na tym stanowisku 5 tysięcy złotych brutto, a maksymalnie 15 tysięcy złotych brutto.

Ile zarabiają specjaliści ds. ryzyka w bankowości?

A co ze specjalistami oceniającymi ryzyko? Na jakie zarobki mogą liczyć? Z pewnością osoby, które badają ryzyko w bankach, mogą otrzymać podwyżki i zarabiać znacznie więcej niż doradcy klienta. W zależności od stanowiska mówi się o pensji w granicach 6500-15000 złotych brutto miesięcznie. Jednak najwyższa kwota należy do kierownika.

Ile zarabia bankier?

A na jaką pensję może liczyć osoba na dyrektorskim stanowisku w banku? Można założyć, że średnio dyrektorzy banków zarabiają od 10 tys. zł do 31 tys. zł brutto miesięcznie. Na największe dochody mogą liczyć Dyrektorzy Sprzedaży Bankowości Przedsiębiorstw i Dyrektorzy Sprzedaży Bankowości Detalicznej. Zdecydowanie najmniej na dyrektorskich stanowiskach zarabiają Dyrektorzy Placówek Detalicznych.

3 Replies to “Ile zarabia się w banku?”

  1. To zależy, w jakiej komórce pracujesz, na słuchawce zarobisz mniej, a w doradztwie i handlu więcej, chociaż tutaj też różnie bywa.

  2. Myślałem, że w banku można więcej zarobić. Ciekawe, jak to się ma jeszcze do premii. Ale pewnie mało kto się oficjalnie przyznaje, jaki przelew przychodzi. Po co? te ankiety wynagrodzeń są picem na wodę.

  3. Te 4.000 zł wydają mi się przesadzone. Początkujący doradca klienta na pewno tyle nie zarabia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *