prezent-jak-banki-przyciagaja-nowych-klientow

Jak banki zachęcają nowych klientów do założenia konta osobistego?

Coraz więcej banków podnosi opłaty za prowadzenie konta osobistego, a zniechęceni tą sytuacją klienci zaczynają się rozglądać za nowym rachunkiem. W końcu na rynku nie brakuje ofert, które kuszą zniżkami i promocjami. Sprawdź, w jaki sposób banki zachęcają do założenia konta osobistego? Gdzie opłaca się otworzyć rachunek bankowy?

Konto osobiste – jak banki zachęcają klientów?

Coraz więcej banków zamiast dbać o stałych klientów, skupia się na pozyskaniu nowych, którym oferuje zniżki na inne produkty bankowe, rabaty do sklepów, a nawet dodatkową gotówkę. Nic więc dziwnego, że wiele osób rezygnuje ze swoich długoletnich rachunków, na rzecz statusu nowego klienta. W końcu dodatkowe 200 złotych, czy rabaty do znanych sieci odzieżowych, to korzystniejsza oferta, niż coraz wyższe opłaty za prowadzenie rachunku w starym banku… A jakie oferty dla nowych klientów przygotowały banki w ostatnim czasie? Przedstawiamy najlepsze promocje związane z otwarciem konta osobistego.

Darmowe konto bankowe

Chyba najstarszym i najbardziej znanym sposobem na przyciągnięcie do banku nowych klientów jest darmowe konto osobiste. Kiedyś polegało ono jedynie na braku opłaty za otwarcie rachunku, dziś darmowe konta osobiste zwolnione są także z oprocentowania i opłaty za prowadzenie rachunku. Niektóre konta obejmują darmowe wypłaty tylko z wybranych bankomatów, ale są także takie, w których możemy bezpłatnie wyciągać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce.

Banki, które oferują najlepsze darmowe rachunki możemy łatwo sprawdzić w internetowym rankingu kont osobistych. Aktualnie, znajdziemy tam Nest Bank, Getin Bank, mBank i Santander.

Dodatkowa gotówka dla nowych klientów banku

Inną promocją, która najczęściej zachęca klientów, do otwarcia nowego konta osobistego w danym banku jest darmowa gotówka na start. Osoby, które zdecydują się na otwarcie rachunku, mogą otrzymać 100, 200, a niekiedy nawet 300 złotych. Oczywiście nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać… Oprócz tego, że zainteresowany musi otworzyć konto osobiste, zobowiązany jest do dokonania kilku transakcji w określonym czasie na ustaloną wcześniej kwotę. Niekiedy, aby otrzymać obiecane pieniądze, należy także zapłacić kilka razy blikiem lub dokonać przelewu na telefon (jak w przypadku promocji w ING).

konto-osobiste-prezenty-od-banku

Rabaty za otwarcie konta osobistego

Jedne banki zachęcają pieniędzmi, inne voucherami i rabatami do markowych sklepów. Niekiedy dostępne są także promocje, w których nowy klient otrzymuje gotówkę, jednak może za nią kupić jedynie określony produkt, np. wybrany telefon w salonach Orange. Ostatnio głośno jest także o ofercie banku Santander, w którym nowi klienci za otworzenie konta osobistego mogą otrzymać bon w wysokości 150 złotych na zakupy w sieci Biedronka. Podobne vouchery można otrzymać, otwierając konto w Alior Banku, tam możliwe jest również wygranie iPhona XS MAX.

To tylko część metod, za pomocą których banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta osobistego. Do innych popularnych sposobów należą promocje na ubezpieczenia komunikacyjne czy korzystne warunki kont oszczędnościowych lub innych produktów bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *