jak wpłacić pieniądze na konto w banku

Jak wpłacić pieniądze na konto w banku?

Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się do obrotu bezgotówkowego i kiedy dysponujemy większą kwotą chcemy ją sprawnie wpłacić na rachunek osobisty. Poniżej kilka sposobów umożliwiających wpłatę pieniędzy na konto w banku.

Wpłata pieniędzy w placówce banku

Rzadko przechowujemy zgromadzone środki w przysłowiowej skarpecie i kiedy decydujemy się na wpłatę zgromadzonych środków na konto powinniśmy najpierw upewnić się w banku, który ze sposobów jest dla nas najbardziej korzystny. Poszczególne instytucje finansowe prowadzą w tym zakresie odrębną politykę, dlatego warto uprzednio zapytać o opłaty związane z wpłatą gotówki na rachunek osobisty.

Czasem bywa, że wpłata środków w bankowym oddziale jest zwolniona z konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, jednak wiele banków nalicza od tej czynności prowizję. Często przekazując pieniądze na konto w banku tym sposobem musimy liczyć się z opłatą w formie wartości procentowej od wpłacanej sumy pieniędzy. Dlatego dobrze jeszcze przed podjęciem decyzji o założeniu konta w banku zorientować się jakie koszty są z tym związane. Przekazując gotówkę bezpośrednio w bankowym oddziale otrzymujemy ją natychmiast na nasz rachunek.

Wpłata gotówkowa we wpłatomacie

Wpłatomaty to urządzenia pozwalające na bezobsługową wpłatę pieniędzy na konto w banku. Umożliwiają szybkie i sprawne przelanie gotówki na nasz rachunek osobisty. Jest to bardzo wygodna opcja przekazywania środków, korzystając z takiej możliwości zyskujemy również cenny czas.

Wpłatomaty czynne są przez całą dobę, możemy z nich skorzystać w wielu lokalizacjach min. galeriach handlowych, dworcach, w pobliżu bankowych oddziałów. Warto pamiętać, że nie wszystkie banki dysponują swoimi wpłatomatami, niektóre współpracują z firmami sieciowymi, co oznacza zazwyczaj konieczność uiszczenia prowizji związanej z wpłatą pieniędzy na konto. Zgromadzone środki wpłacone za pośrednictwem wpłatomatu znajdują się na koncie tego samego dnia lub w następny dzień roboczy.

Wpłata gotówki na poczcie

Wpłata pieniędzy na konto bankowe w placówce pocztowej jest jeszcze powszechnym sposobem przekazywania pieniędzy, zwłaszcza wśród osób starszej daty lub w mniejszych miejscowościach.

Zlecając na poczcie standardowy przekaz pocztowy do 600 zł musimy liczyć się z opłatą 3,50 zł i 7 zł za przekaz ekspresowy. Pieniądze znajdują się na naszym koncie w przeciągu od 1 do 3 dni roboczych.

Wpłata BLIK-iem

Wpłata pieniędzy na konto w banku przy użyciu aplikacji mobilnej BLIK pozwala na szybki i bezproblemowy transfer naszych środków, potrzebny jest nam do tego smartfon, połączenie z Internetem oraz wpłatomat.

Chcąc wpłacić pieniądze w ten sposób musimy wprowadzić sześciocyfrowy kod BLIK na klawiaturze wpłatomatu, wpisać kod PIN w aplikacji mobilnej, włożyć gotówkę do wpłatomatu i potwierdzić przekazywaną sumę. Środki otrzymamy na konto tego samego lub następnego dnia.

Szybki przekaz pieniędzy za pośrednictwem firmy pozabankowej

Szybki przekaz pieniężny to sprawdzona metoda wpłacania gotówki na konto w banku kiedy przebywamy poza granicami kraju. Zaletą jest tutaj usługa międzynarodowa, jednak nie jest to tani sposób przekazywania środków na konto. W uzależnieniu od wpłacanej sumy możemy zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *