płacenie kartą

Jak założyć konto osobiste w banku? Zakładamy pierwsze konto osobiste

Chcesz otworzyć rachunek w banku? Nie wiesz, gdzie założyć konto osobiste? Zastanawiasz się, jak wygląda taka procedura i jakie dokumenty trzeba przygotować? Podpowiadamy, jaki wybrać odpowiednią instytucję. Wyjaśniamy, czy można założyć konto bankowe przez internet? Z nami z łatwością otworzysz swój pierwszy rachunek!

Konto osobiste – dlaczego go potrzebujesz?

Dzisiaj konto bankowe osobiste to właściwie podstawowe narzędzie finansowe. Bez niego trudno otrzymać wynagrodzenie za pracę, zrobić zakupy online, dokonywać płatności bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych czy nawet inwestować.

Konto osobiste daje dostęp do szeregu rozwiązań, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie i zarządzanie budżetem. Wielu z nas kompletnie nie wyobraża sobie życia bez konta w banku. Konto bankowe, często określane jako rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, przede wszystkim umożliwia nam wykonywanie przelewów, np. za media, otrzymywanie środków na konto – w tym wynagrodzenia od pracodawcy, kredytu od banku i dokonywanie płatności online. Oczywiście nie możemy pominąć tego, że dzięki niemu możemy płacić w sklepach przy użyciu karty debetowej wydanej do konta, wypłacać i wpłacać gotówkę przy pomocy bankomatów.

Dla wielu z nas kluczowy jest również dostęp do oferty depozytowej i inwestycyjnej banku. Warto wiedzieć, że konto osobiste w banku umożliwia zakładanie i logowanie się do Profilu Zaufanego, a zatem i podpisywanie dokumentów za jego pomocą. Dzięki rachunkowi bankowemu możemy dokonywać płatności smartfonem, a nawet – korzystać z atrakcyjnych rabatów przystępując do programów partnerskich.

Widać więc wyraźnie, jak wiele korzyści w codziennym życiu, daje nam osobiste konto w banku. Aby jednak być w pełni z niego zadowolonym, trzeba dokonać trafnego wyboru. W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Gdzie najlepiej założyć konto bankowe?

Konto osobiste posiada w swojej ofercie niemal każdy bank. To sprawia, że nie jest łatwo zdecydować się na jedną konkretną ofertę. Nie da się też wskazać na najlepsze konta bankowe, bowiem dla każdego z nas będzie to oznaczało zupełnie coś innego. Mamy różne potrzeby i oczekiwania. Najlepiej, porównując oferty banków, konto osobiste wybierz z pomocą zgarnijpremie.pl. Ty decydujesz, czy ważniejsze jest darmowe konto bankowe, czy inne czynniki, jak np. bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą. Zwłaszcza jeśli często podróżujesz.

Z pewnością pomocny w wyborze będzie ranking kont bankowych. W jednym miejscu masz bowiem zebrane oferty wielu banków. Ranking kont osobistych tworzą redaktorzy, którzy mają doświadczenie w porównywaniu parametrów rachunków bankowych. Takie zestawienie zawęża wybór, a wówczas znacznie łatwiej jest znaleźć ten jeden konkretny bank.

Jakie konto osobiste?

Jakie konto bankowe będzie najlepsze? Takie, które spełnia oczekiwania. Oferty banków na konta osobiste różnią się grupą docelową. Można założyć standardowy rachunek. Zazwyczaj takie konta są bezpłatne. Bywa, że w ramach promocji bankowej można nawet dostać bonus za otwarcie takiego rachunku. Może się okazać, że lepszym wyborem będzie konto dla dziecka, osoby młodej lub rachunek firmowy. Warto dopasować ofertę do swoich potrzeb. A co jest jeszcze ważne?

Przede wszystkim nie można przy wyborze konta osobistego pominąć takich kwestii, jak miesięczna opłata za prowadzenie konta. Zdarza się, że aby jej uniknąć, konieczne jest spełnienie określonych wymagań. Czy jest to łatwe do osiągnięcia? Do sprawdzenia jest również miesięczny koszt użytkowania karty debetowej. Tutaj również często pojawiają się warunki uniknięcia opłat. Nie można pominąć i tego, czy są opłaty i w jakiej wysokości za wypłaty z bankomatów w Polsce, a także – z uwagi na mnogość promocji bankowych – na jaki bonus można liczyć w zamian za założenie konta osobistego w konkretnej placówce.

Dla wielu osób kluczowe może być też to, jakie dodatkowe funkcjonalności ma rachunek w banku, a więc czy jest do konta bankowego bankowość elektroniczna i/lub aplikacja mobilna. Nie można pominąć nawet takich aspektów jak możliwość płatności zbliżeniowych, Blika, Apple Pay i Google Pay, a nawet czy do danego rachunku jest usługa cashback.

Jak otworzyć rachunek osobisty w banku?

Jest kilka sposobów, by założyć konto indywidualne. Do dyspozycji klientów banki dają kilka kanałów. Aby otworzyć rachunek w banku, można odwiedzić oddział banku. Można też skorzystać z infolinii. Dzisiaj zdecydowanie lepiej jest jednak skorzystać z możliwości, jakie daje Internet, a nawet – założyć konto w banku poprzez aplikację mobilną.

Warto wiedzieć, że otwarcie rachunku w to bardzo prosta i szybka procedura, która zazwyczaj trwa kilkanaście minut. Trzeba złożyć wniosek o konto osobiste. Następnie bank musi zweryfikować tożsamość wnioskodawcy. Potem już tylko czas na podpisanie umowy o oprowadzenie ROR. Ostatnim etapem jest aktywacja konta bankowego.

Jak założyć konto bankowe przez Internet?

Najłatwiej i najszybciej założyć konto w banku można za pośrednictwem jego strony internetowej lub aplikacji. Wypełnia się wniosek i wysyła za pośrednictwem internetu. A co z weryfikacją tożsamości? Dawniej dokonywana była głównie przez kuriera, który przywoził dokumenty do domu wnioskodawcy. Dzisiaj coraz częściej dane podane we wniosku autoryzuje się poprzez pokazanie do kamerki dowodu osobistego i wykonanie selfie. Jeśli ma się już konto osobiste w innym banku, wówczas sprawdzenie tożsamości może odbyć się poprzez przelew weryfikacyjny. Zdarza się, że osoby wypełniają wniosek online, ale umowę podpisują w oddziale w obecności pracownika banku.

Jak widać – dzisiaj wybór ofert na konto osobiste może być trudny. Do sprawdzenia jest wiele parametrów. Jednak dzięki rankingom kont bankowych można ułatwić sobie zadanie. Założenie konta też jest bardzo proste – można zrobić to nawet bez wychodzenia z domu. Co więcej — korzystając z promocji bankowej na konto osobiste, nie tylko zyskuje się nowoczesny rachunek — ale i bonusy pieniężne lub rzeczowe. Warto więc zapoznać się z ofertą banków i założyć pierwsze konto lub kolejne o innym potencjale.

2 Replies to “Jak założyć konto osobiste w banku? Zakładamy pierwsze konto osobiste”

  1. To niesamowite jak proste i szybkie jest teraz zakładanie kont, robienie przelewów i wszystkie tego typu operacje. Kiedyś trzeba było iść do banku, załatwiać mnóstwo formalności.

  2. Zgadzam się, teraz założenie konta to zaledwie chwila, przy czym muszę przyznać, że nie zawsze nowe technologie działają tak super, jakbyśmy chcieli. Raz próbowałam założyć konto online, do czego konieczne było zrobienie sobie selfie i chyba po 20 próbach się poddałam. System nie potrafił przyrównać mojej twarzy do tej ze zdjęcia w dowodzie osobistym ( a jak wiadomo, wszyscy na tych zdjęciach wyglądają jak mordercy) i po prostu nie dałam rady przejść weryfikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *