Mężczyza siedzący przed komputerem z pieniędzmi w ręce

Jak założyć konto w banku? Gdzie porównać oferty kont osobistych?

Posiadanie konta w banku jest pewnym standardem. Chcąc otrzymywać pieniądze z wypłaty, renty czy emeryty. Chcąc dokonywać przelewów, a także płacić kartą w sklepie, konto osobiste jest nam niezbędne. Tylko jak je założyć? W jakim banku można znaleźć najlepsze konto osobiste?

Jak założyć konto w banku?

Założenie konta w banku jest banalnie proste i nie wymaga ani zbyt wiele czasu, ani zbyt wielu formalności. Gdy już wybierzemy konkretną ofertę czy bank, wystarczy pójść do jednego z oddziałów i tam dopełnić włożyć wnioski i uzupełnić formularz. Podstawowym dokumentem potrzebnym przy tym będzie dowód osobisty. Jeżeli nie mamy sprecyzowanego wyboru, wówczas pracownik banku może nam w tym pomóc. Konto zostaje nam założone, wraz z indywidualnym numerem rachunku, a także wydawana jest karta płatnicza. Można ją dostać bezpośrednio w banku, albo zostanie ona przesłana pocztą w późniejszym terminie.

Jest to jedna z dostępnych możliwości, ponieważ konto w banku można założyć także poprzez infolinię lub online na stronie banku.

Jak założyć konto w banku online?

Równie popularną metodą zakładania kont w banku jest ta bez wychodzenia w domu, czyli całkowicie online. Działa to na podobnej zasadzie, co załatwienie sprawy w placówce bankowej – też będzie potrzebny dowód osobisty i konieczne będzie wypełnienie takich samych dokumentów, które później zostaną przesłane kurierem (podpisuje się je w obecności kuriera i wrócą do banku). Można także udać się do banku w celu podpisania umowy, czasem może być wymagane dokonanie przelewu weryfikacyjnego, albo poprzez wideo-rozmowę z doradcą.

Jak założyć konto bankowe przez infolinię?

Tutaj procedura wygląda podobnie jak w poprzednim przypadku. Wniosek składa się poprzez rozmowę z doradcą, w czasie której podaje się wszystkie niezbędne dane. Podpisanie dokumentów także może nastąpić na dwa sposoby: przez kuriera lub osobiste stawiennictwo w placówce bankowej. Uruchomienie konta następuje praktycznie od razu, gdy tylko wszystkie formalności zostaną dopełnione.

Jak założyć konto w banku przez aplikację?

Jest jeszcze trzecia opcja, z której może skorzystać każdy z nas, a mianowicie aplikacja mobilna banku. Ściągając ją na telefon wystarczy w dalszym ciągu postępować zgodnie z instrukcjami. Działa to podobnie jak w przypadku składania wniosku przez internet i są potrzebne te same dane oraz potwierdzenie tożsamości (dowód osobisty). Po wyborze formy podpisania umowy i tutaj mamy dwie opcje – kurier lub wizyta w banku.

Konto osobiste – jaki bank wybrać?

Wybór kont osobistych jest naprawdę duży – banki często posiadają w swojej ofercie kilka różnych możliwości do wyboru. To sprawia, że nie tak łatwo jest wybrać to, które będzie nam najbardziej pasować, nie mówiąc już o tym, by orientować się we wszystkich dostępnych opcjach. To zadanie mogą nam ułatwić porównywarki kont osobistych – zestawiają one ze sobą najpopularniejsze i najkorzystniejsze oferty aktualnie dostępne na rynku. Oczywiście jeżeli chcemy się bliżej zapoznać ze szczegółami danych propozycji, wszelkie informacje można uzyskać na stronie wybranego banku lub bezpośrednio w placówce instytucji finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *