dłonie położone na laptopie

Jak założyć konto w banku przez internet?

Dzisiaj praktycznie nie da się funkcjonować bez konta bankowego. To na nie przychodzi wynagrodzenie, dzięki niemu można płacić rachunki, ale także kupować online i w sklepach stacjonarnych, wykorzystując wydaną do konta kartę. A jak założyć konto w banku? Jak to zrobić przez internet?

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Zanim przejdziemy do tego, jak założyć konto bankowe przez internet lub na inne możliwe sposoby, musimy zwrócić uwagę na taką rzecz, jak to, by dokonać właściwego wyboru banku. Wbrew pozorom dzisiaj nie jest to łatwe. Owszem, wiele osób będzie się kierowało tym, jaki bank ma w pobliżu miejsca zamieszkania, ale dziś nie to powinno być kluczowe. A co jest ważne? Jaki bank wybrać, gdy chce się założyć konto osobiste?

Przede wszystkim kluczowe jest to, jakie ma się potrzeby i oczekiwania względem konta. To do tego powinno się odnieść ofertę banków. Warto więc wiedzieć, jakich aktywności związanych z posiadaniem konta osobistego, dokonuje się najwięcej.

Jeśli często wypłaca się pieniądze z bankomatu, warto wybrać bank, którego bankomat znajduje się opodal miejsca zamieszkania lub taki, który nie pobiera opłat za wypłaty z innych sieci. Zazwyczaj tego typu opcja jest możliwa po wykupie dodatkowej usługi. Dobrze więc sprawdzić, ile ona kosztuje.

W sytuacji, gdy wykonuje się głównie przelewy, warto wybrać konto, które nie ma limitów z tym związanych. Jeśli konto ma być założone tylko do płatności internetowych, to dobrze jest wybrać taką ofertę, w której nie ma konieczności posiadana karty do konta, gdyż ona nieużywana kosztuje.

I w odwrotnej sytuacji – gdy rachunek bankowy ma być na środki do wydawania na bieżące opłaty za zakupy kartą – dobrze jest upewnić się, czy nie ma na to limitów. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się zwłaszcza takie konto, które nagradza za płacenie kartą lub umożliwia skorzystanie z cash backów.

Jeśli chce się z rachunku korzystać głównie na smartfonie, to dobrze jest przejrzeć oferty banków pod kątem jak najlepiej działającej aplikacji. Dobrze, gdy jest intuicyjna w obsłudze i ma nieograniczone funkcje.

Chcąc założyć rachunek, warto przejrzeć rankingi kont osobistych. Dzięki nim można w prosty sposób porównać oferty wielu instytucji.

Jak założyć konto w banku?

Aby założyć konto bankowe, warto udać się do oddziału banku lub jego placówki. W ten sposób nie dość, że można jeszcze dopytać pracownika banku o szczegóły, to jeszcze taka procedura jest szybka. Jak założyć konto osobiste w banku? Przez cały proces przeprowadza pracownik banku. To on wypełnia wniosek, drukuje go, sprawdza dokumenty i weryfikuje tożsamość. Wystarczy tylko podpisać wniosek, który oczywiście otrzymuje się do wglądu. Najlepiej na wizytę przyjść z dwoma dokumentami potwierdzającymi dane osobowe, ale w większości banków wystarczy jeden.

Jak założyć konto w banku przez internet?

W sytuacji, gdy mieszka się w miejscowości, w której nie ma oddziału lub placówki banku, którego oferta jest godna uwagi, trzeba założyć konto przez internet. Taka procedura jest w pełni online. Należy wypełnić formularz na stronie banku, podając swoje dane osobowe. Bywa tak, że do założenia konta wystarczy aplikacja mobilna banku. Oprócz danych osobowych należy podać numer telefonu oraz e-mail.

Na podany numer bank często wysyła kod autoryzacyjny, który wpisuje się w widoczne na ekranie pole. Niestety to za mało. Choć konto internetowe zakłada się szybko, to jednak trochę czasu upływa, zanim można z niego korzystać. Bank musi bowiem potwierdzić tożsamość wnioskodawcy. Jest to możliwe na kilka sposobów. Do wyboru jest m.in. przelew weryfikacyjny. Taka opcja jest jednak możliwa tylko wówczas, gdy posiada się rachunek w innym banku. Zakładając konto przez aplikację mobilną, można zdecydować się na wideorozmowę w celu potwierdzenia tożsamości. Jednak najpopularniejszymi sposobami jest wizyta w oddziale banku lub wizyta kuriera. Umowa otwarcia rachunku jest wysyłana na adres e-mail.

One Reply to “Jak założyć konto w banku przez internet?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *