senior przed laptopem

Który bank wybrać dla seniora?

Okazuje się, że coraz więcej seniorów decyduje się na korzystanie z usług bankowych. Już blisko ¾ z nich otrzymuje emeryturę na konto bankowe, coraz mniej oczekuje na listonosza. Jeśli stoisz przed wyborem konta dla seniora, musisz widzieć, na jaki postawić, by był w pełni przyjazny osobie starszej. Który bank wybrać dla emeryta?

Bank dla seniora – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim podczas wyboru konta dla seniora kluczowe jest, by było w banku, do którego w razie konieczności będzie mógł podejść. Dla osób starszych ważne jest, by sprawy załatwiać osobiście. Dobrze więc zacząć poszukiwania banku od rozejrzenia się po okolicy miejsca jego zamieszkania i sprawdzenia, oddziały jakich banków są na miejscu. Seniorzy lubią tradycyjne formy załatwiania spraw, więc kontakt z pracownikiem placówki będzie dla nich bardzo pomocny. Dzięki temu nie poczują się osamotnieni, gdy napotkają na jakiś problem.

Kolejną kwestią, gdy szuka się banku dla seniora, jest to, by znaleźć darmowe konto dla emeryta. Osoby starsze potrzebują prostego w obsłudze rachunku, z którego korzystanie nie wiąże się z wysokimi opłatami. Warto więc prześwietlić oferty banków i porównać opłaty związane z prowadzeniem konta dla seniora. Najlepiej, gdy za prowadzenie rachunku nic się nie płaci. Dobrze, gdy konto bankowe dla seniora umożliwia też bezpłatną wypłatę gotówki w bankomatach. Jeśli osoba starsza korzysta z komputera do wykonywania przelewów, również one nie powinny nic kosztować.

Z pewnością kwestią drugorzędną będzie aplikacja mobilna. Nie każdy senior ma smartfona, a nawet jeśli z niego korzysta, to niekoniecznie potrzebuje aplikacji bankowej.

Jaki bank dla emeryta?

Okazuje, że prześwietlając oferty banków komercyjnych, trudno znaleźć specjalne konto dla seniora. Emeryci zmuszeni są skorzystać z ofert skierowanych do wszystkich klientów. Są jednak dwa banki, które przygotowały ofertę dla osób starszych.

Bank spółdzielczy konto dla seniora skonstruował tak, by nie ponosił on opłat za większość aktywności. Niestety, choć za samo utworzenie rachunku się nie płaci, to trzeba być przygotowanym na opłatę miesięczną za prowadzenie konta, która wynosi 7 zł. To dość sporo, jak na tego typu konto, ale warto pomyśleć o nim, szukając rachunku dla seniora.

Bank pocztowy konto dla seniora oparł na podobnych przesłankach. Osoba starsza nie ponosi opłat za jego prowadzenie, jeśli na rachunek wpływa świadczenie emerytalno-rentowego z ZUS. Jeśli w danym miesiącu konto dla seniora w banku pocztowym nie będzie zasilone, wówczas pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 7,99 zł. Konto dla seniora banku pocztowego pozwala na bezpłatne wpłaty i wypłaty dokonywane w placówkach Poczty Polskiej lub banku. Bezpłatne są też przelewy realizowane w placówkach, a także użytkowanie karty płatniczej.

Gdzie po kredyt dla seniora?

Co ciekawe, bank pocztowy wprowadził kredyt dla seniora. Finansowanie jest możliwe w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej. Senior może poprosić o kontakt w sprawie kredytu również za pośrednictwem listonosza. Kredyt pocztowy dla emerytów jest promowany jako posiadający niską prowizję. Środki z kredytu można przeznaczyć na dowolny cel. Warto wiedzieć, że bank pocztowy kredyt dla emerytów przygotował tak, by mogli oni wziąć pieniądze, nawet mając tylko jedno źródło dochodu w postaci emerytury. Nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Kredyt dla seniora w banku pocztowym to deska ratunku, gdy emeryt nagle potrzebuje gotówki.

3 Replies to “Który bank wybrać dla seniora?”

  1. W sumie to człowiek się nie zastanawia nad takimi sprawami, dopóki ojcu lub dziadkowi konta nie chce założyć. To dośc szokujące, że banki nie wychodzą naprzeciw potrzebom tak licznej grupy, jaką stanowią seniorzy. Wstyd! Jeszcze jak ktoś ma kogoś bliskiego, kto mu w tym pomoże, to okej, a tak – pozostawiony sam sobie…

  2. Jeśli banki posiadają oferty dla seniorów to może być dla nich korzystne. Ale nie jestem pewien, czy większość seniorów decyduje się na taki krok, bo może być dla nich niezrozumiałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *